Mətbuat şərhi 29 yanvar 2020
23 yanvar 2020-ci il tarixdə, Yekaterinburq şəhərində, Sverdlovsk vilayətinin Beynəlxalq və xarici iqtisadi əlaqələr nazirliyinin təşkilatçılığı ilə 16-cı Beynəlxalq boulinq turniri keçirilmişdir.
Turnirdə Sverdlovsk vilayətinin Qanunvericilik Məclisinin deputatları, Rusiya Federasiyası Xarici işlər nazirliyi nümayəndəliyinin, Sverdlovsk vilayətinin Ticarət və sənaye Palatasının, xarici dövlətlərin diplomatik və ticarət nümayəndəliklərinin əməkdaşları iştirak etmişlər. Turnirin qalibi Azərbaycan Respublikasının Yekaterinburq şəhərindəki Baş Konsulluğunun komandası olmudur.

пресс-релиз 29 января 2020
23 января 2020 года в городе Екатеринбурге прошел XVI Международный турнир по боулингу, организованный Министерством международных и внешнеэкономических связей Свердловской области.
В турнире приняли участие команды из депутатов Законодательного собрания Свердловской области, сотрудников представительства МИД Российской Федерации, Торгово-промышленной палаты Свердловской области, дипломатических и торговых представительств иностранных государства. Победителем турнира стала команда Генерального консульство Азербайджанской Республики в городе Екатеринбурге.