Azərbaycan ilə Rusiyanın Maqadan vilayəti arasında əməkdaşlıq məsələləri müzakirə olunub
Azərbaycanın Rusiyanın Yekaterinburq şəhərindəki baş konsulu vəzifələrini icra edən Şöhrət Mustafayev Maqadan vilayətinə səfəri çərçivəsində vilayət hökumətinin sədr müavini Maksim Brodkinlə görüşüb.
Görüşdə Maqadan vilayəti ilə Azərbaycan arasında iqtisadi və humanitar sahələrdə əlaqələrin inkişafı məsələləri müzakirə olunub.
Hökumət sədrinin müavini Maksim Brodkin Oxot dənizinin sahilində yerləşən vilayətin turizm imkanlarından danışıb, turizm sahəsində ölkəmizlə əməkdaşlıqda maraqlı olduqlarını bildirib. Ş.Mustafayev öz növbəsində Azərbaycanın turizm, mədəniyyət və təhsil imkanlarından bəhs edib, ölkəmizin Rusiya regionları ilə sıx əməkdaşlığı barədə məlumat verib.
Görüşdə M.Brodkinə Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyi münasibətilə Baş konsulluğun dəstəyi ilə Rusiya Federasiyasında çap olunmuş “Heydər Əliyev - Rusiyadan baxış” kitabı hədiyyə olunub.

Обсуждены вопросы сотрудничества между Азербайджаном и Магаданской областью России
Исполняющий обязанности генерального консула Азербайджана в городе Екатеринбург России Шохрат Мустафаев в рамках своего визита в Магаданскую область встретился с заместителем председателя областного правительства Максимом Бродкиным.
На встрече были обсуждены вопросы развития экономических и гуманитарных связей между Магаданской областью и Азербайджаном.
Заместитель председателя правительства Максим Бродкин рассказал о туристических возможностях области, расположенной на побережье Охотского моря, выразил заинтересованность в сотрудничестве с нашей страной в сфере туризма. Ш.Мустафаев, в свою очередь, рассказал о туристических, культурных и образовательных возможностях Азербайджана и проинформировал о тесном сотрудничестве нашей страны с регионами России.
На встрече М.Бродкину была вручена книга «Гейдар Алиев – взгляд из России», изданная в Российской Федерации при поддержке Генерального консульства по случаю 100-летнего юбилея общенационального лидера Гейдара Алиева.