Azərbaycan Respublikasının Yekaterinburq şəhərindəki Baş Konsulluğu Kurqan şəhərində 2023-cü ilin 2-ci səyyar konsulluq xidmətini keçirdi
Aprelin 15-də Azərbaycan Respublikasının Yekaterinburq şəhərindəki Baş Konsulluğu Kurqan şəhərində 2023-cü ilin 2-ci səyyar konsulluq xidmətini keçirdi.
Səyyar konsulluq xidməti zamanı Kurqan vilayətində yaşayan çoxsaylı Azərbaycan Respublikası vətəndaşlarını konsulluq sahəsi üzrə maraqlandıran suallar cavablandırıldı, yerində həll olunması mümkün olan problemlər yerində həll olundu. Bununla yanaşı, vətəndaşların Baş konsulluqda həll olunmalı sənəd müraciətləri qəbul olundu. https://azertag.az/xeber/2604725

Генеральное консульство Азербайджанской Республики в Екатеринбурге провело 2-ю мобильную консульскую службу 2023 года в городе Кургане
15 апреля Генеральное консульство Азербайджанской Республики в Екатеринбурге провело 2-ю мобильную консульскую службу 2023 года в городе Кургане.
В ходе выездной консульской службы были даны ответы на вопросы, касающиеся консульской сферы, представляющие интерес для многочисленных граждан Азербайджанской Республики, проживающих в Курганской области. Проблемы, которые можно было решить на месте, были решены на месте. Наряду с этим были приняты Обращения граждан на оформление документов для дальнейшего рассмотрения в Генеральном консульстве. https://azertag.az/xeber/2604725