Azərbaycan Respublikasının Yekaterinburq şəhərindəki Baş konsulluğu tərəfindən Primorsk diyarının Vladivostok şəhərində 4-cü Səyyar konsulluq xidməti keçirilmişdir
Cari ilin 24-26 iyun tarixlərində Azərbaycan Respublikasının Yekaterinburq şəhərindəki Baş konsulluğunun başçısı vəzifəsini icra edən Şöhrət Mustafayevin Vladivostok şəhərinə səfəri çərçivəsində həmin şəhərdə və ətraf rayonlarda yaşayan diaspora fəalları və Azərbaycan Respublikasının vətəndaşları ilə görüşü keçirilmişdir. Görüşdə iştirak edən 2-ci Qarabağ müharibəsində böyük şücaət göstərmiş Ruslan bəylə, habelə Primorsk diyarında yaşayan vətəndaşlarımızın ümumi problemləri ilə yaxından maraqlanılmış, Baş konsulluqda son 5 ay ərzində tətbiq olunan yeniliklər barədə görüş iştirakçılarına ətraflı məlumat verilmişdir. Eyni zamanda, Baş konsulluq tərəfindən RF-nin regionlarda yaşayan vətəndaşlara səyyar konsulluq xidmətinin göstərilməsi ilə bağlı öncədən müəyyən olunmuş qrafıq üzrə Vladivostok şəhərində 4-cü Səyyar konsulluq xidməti uğurla həyata keçirilmişdir.

пресс-релиз 28 июня 2022
Генеральное консульство Азербайджанской Республики в городе Екатеринбург провело 4-ю мобильную консульскую службу в городе Владивосток Приморского края
24-26 июня с.г., в рамках визита исполняющего обязанности Генерального консула Азербайджанской Республики в Екатеринбурге Шохрата Мустафаева во Владивосток состоялась встреча с гражданами и активистами диаспоры Азербайджанской Республики, проживающими в этом городе и прилегающих районах. Присутствовавший на встрече Руслан бей, проявивший большое мужество во 2-й Карабахской войне, а также граждане, проживающие в Приморском крае, интересовались общими проблемами, были подробно проинформированы об инновациях, внедренных в Генеральном консульстве за последние 5 месяцев. В то же время оказания мобильных консульских услуг гражданам АР по заранее установленному графику г. Владивостоке успешно было осуществлена 4-я мобильная консульская служба в, проживающим в регионах.