Mətbuat şərhi 29 iyun 2022
Azərbaycan Respublikasının Yekaterinburq şəhərindəki Baş konsulluğu tərəfindən Xabarovsk şəhərində 5-ci Səyyar konsulluq xidməti keçirilmişdir
Cari ilin 26-28 iyun tarixlərində Azərbaycan Respublikasının Yekaterinburq şəhərindəki Baş konsulluğunun başçısı vəzifəsini icra edən Şöhrət Mustafayevin Xabarovsk şəhərinə səfəri çərçivəsində həmin şəhərdə və ətraf rayonlarda yaşayan diaspora fəalları və Azərbaycan Respublikasının vətəndaşları ilə görüşü keçirilmişdir. Görüşdə Xabarovsk diyarında yaşayan vətəndaşlarımızın ümumi problemləri ilə yaxından maraqlanılmış, Baş konsulluqda son 5 ay ərzində tətbiq olunan yeniliklər barədə görüş iştirakçılarına ətraflı məlumat verilmişdir. Eyni zamanda, Baş konsulluq tərəfindən RF-nin regionlarda yaşayan vətəndaşlara səyyar konsulluq xidmətinin göstərilməsi ilə bağlı öncədən müəyyən olunmuş qrafıq üzrə Xabarovsk şəhərində 5-ci Səyyar konsulluq xidməti uğurla həyata keçirilmişdir.

пресс-релиз 29 июня 2022
Генеральное консульство Азербайджанской Республики в Екатеринбурге провело 5-ю мобильную консульскую службу в г.Хабаровске
26-28 июня с.г., в рамках визита исполняющего обязанности Генерального консула Азербайджанской Республики в Екатеринбурге Шохрата Мустафаева во Хабаровск состоялась встреча с гражданами и активистами диаспоры Азербайджанской Республики, проживающими в этом городе и прилегающих районах.
Участникам встрече были подробно проинформированы об общих проблемах наших граждан, проживающих в Хабаровском крае, об инновациях, внедренных в Генеральном консульстве за последние 5 месяцев. В то же время оказания мобильных консульских услуг гражданам АР г. Хабаровске по заранее установленному графику успешно было осуществлена 5-я мобильная консульская служба в, проживающим в регионах.