Azərbaycan Respublikasının Yekaterinburq şəhərindəki Baş Konsulluğu Vladivostok şəhərində 2023-cü ilin 9-cu səyyar konsulluq xidmətini keçirdi
Cari ilin 21 sentyabr tarixində Azərbaycan Respublikasının Yekaterinburq şəhərindəki Baş Konsulluğu Vladivostok şəhərində 2023-cü ilin 9-cu səyyar konsulluq xidmətini keçirdi. Səyyar konsulluq xidməti zamanı Vladivostok şəhərində yaşayan çoxsaylı Azərbaycan Respublikası vətəndaşlarını konsulluq sahəsi üzrə maraqlandıran suallar cavablandırıldı, yerində həll olunması mümkün olan problemlər yerində həll olundu. Bununla yanaşı, vətəndaşların Baş konsulluqda həll olunmalı sənəd müraciətləri qəbul olundu.

пресс-релиз 24 сентября 2023
Генеральное консульство Азербайджанской Республики в Екатеринбурге провело 9-е мобильную консульскую службу 2023 года во Владивостоке
21 сентября текущего года Генеральное консульство Азербайджанской Республики в Екатеринбурге провело 9-е мобильную консульскую службу 2023 года во Владивостоке. В ходе выездной консульской службы были даны ответы на вопросы, касающиеся консульской сферы, представляющие интерес для многочисленных граждан Азербайджанской Республики, проживающих во Владивостоке. Проблемы, которые можно было решить на месте, были решены на месте. Наряду с этим были приняты Обращения граждан на оформление документов для дальнейшего рассмотрения в Генеральном консульстве.