Azərbaycan Respublikasının Yekaterinburq şəhərindəki Baş Konsulluğu Xabarovsk şəhərində 2023-cü ilin 3-cü səyyar konsulluq xidmətini keçirdi.
Aprelin 19-da Azərbaycan Respublikasının Yekaterinburq şəhərindəki Baş Konsulluğu Xabarovsk şəhərində 2023-cü ilin 3-cü səyyar konsulluq xidmətini keçirdi.
Səyyar konsulluq xidməti zamanı Xabarovsk diyarında yaşayan çoxsaylı Azərbaycan Respublikası vətəndaşlarını konsulluq sahəsi üzrə maraqlandıran suallar cavablandırıldı, yerində həll olunması mümkün olan problemlər yerində həll olundu. Bununla yanaşı, vətəndaşların Baş konsulluqda həll olunmalı sənəd müraciətləri qəbul olundu. https://azertag.az/xeber/2604725

Генеральное консульство Азербайджанской Республики в Екатеринбурге провело 3-ю мобильную консульскую службу 2023 года в городе Хабаровске
19 апреля Генеральное консульство Азербайджанской Республики в Екатеринбурге провело 3-ю мобильную консульскую службу 2023 года в городе Хабаровске.
В ходе выездной консульской службы были даны ответы на вопросы, касающиеся консульской сферы, представляющие интерес для многочисленных граждан Азербайджанской Республики, проживающих в Хабаровском крае. Проблемы, которые можно было решить на месте, были решены на месте. Наряду с этим были приняты Обращения граждан на оформление документов для дальнейшего рассмотрения в Генеральном консульстве. https://azertag.az/xeber/2604725