Azərbaycan Respublikasının Yekaterinburqdakı Baş Konsulluğu Kurqan şəhərindəki Azərbaycan diasporunun fəallarına təşəkkür etdi
Azərbaycan Respublikasının Yekaterinburq şəhərindəki Baş Konsulluğunun nümayəndələri Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 100 illik yubleyi ilə əlaqədar olaraq, Kurqan şəhərinə səfəri çərçivəsində Azərbaycan diasporunun nümayəndələri ilə birlikdə Böyük Vətən Müharibəsi iştirakçılarının xatirəsinə ehtiram əlaməti olaraq, "əbədi məşəl" önünə gül dəstələri qoyub.
Daha sonra Baş Konsulluq adından bu şəhərdə yaşayan bir qrup diaspor fəalına Ümummilli Liderin 100 illiyinə həsr olunmuş rəsmi qəbula, sərgiyə və “Azərbaycan muğam gecəsi”nə dəstək olduqlarına görə, təşəkkür olundu.

Генеральное консульство Азербайджанской Республики в Екатеринбурге поблагодарило активистов азербайджанской диаспоры в городе Кургане
Представители Генерального консульства Азербайджанской Республики в Екатеринбурге в связи со 100-летием со дня рождения Общенационального Лидера Гейдара Алиева в ходе визита в город Курган вместе с представителями Азербайджанской диаспоры возложили цветы к вечному огню в память об участниках Великая Отечественная война.
Позже от имени Генерального консульства была выражена благодарность группе активистов диаспоры, проживающих в этом городе, за поддержку официального приема, выставки и «Вечер Азербайджанского Мугама», посвященных 100-летию Общенационального Лидера.