Azərbaycanın Yekaterinburq şəhərindəki Baş Konsulluğunun nümayəndələri Kurqan vilayətinin qubernatorunun müavini Vladimir Arxipov ilə görüşüb
Aprelin 14-də Azərbaycanın Yekaterinburq şəhərindəki baş konsulu vəzifələrini icra edən Şöhrət Mustafayev Kurqan vilayətinə səfəri çərçivəsində vilayət qubernatorunun müavini Vladimir Arxipov ilə görüşüb.
Görüşdə Kurqan vilayəti ilə Azərbaycan arasında iqtisadi və humanitar sahələrdə münasibətlərin dinamikası müzakirə olunub.
Kurqan vilayəti ticarət palatasının prezidenti İlya Nazarenko neft-qaz sənayesi avadanlıqlarının istehsalı üzrə ixtisaslaşmış müəssisələrin ölkəmizlə əməkdaşlıqda maraqlı olduqlarını bildirib.
Ş.Mustafayev öz növbəsində Azərbaycanın sənaye və turizm imkanlarından bəhs edərək, ölkəmizin Rusiyanın federal subyektləri ilə çox yaxın münasibətlərinin olduğunu qeyd edib və Kurqan vilayəti ilə də əməkdaşlığın inkişafının əhəmiyyətini vurğulayıb.

Представители Генерального консульства Азербайджана в Екатеринбурге встретились с заместителем губернатора Курганской области Владимиром Архиповым
14 апреля исполняющий обязанности генерального консула Азербайджана в Екатеринбурге Шохрат Мустафаев в ходе визита в Курганскую область встретился с заместителем губернатора Владимиром Архиповым.
На встрече обсуждалась динамика экономических и гуманитарных отношений между Курганской областью и Азербайджаном.
Президент Торгово-промышленной палаты Курганской области Илья Назаренко сообщил, что предприятия, специализирующиеся на производстве оборудования для нефтегазовой отрасли, заинтересованы в сотрудничестве с нашей страной.
Ш. Мустафаев, в свою очередь, рассказал о промышленных и туристических возможностях Азербайджана, констатировал, что наша страна имеет очень тесные отношения с субъектами Российской Федерации, и подчеркнул важность развития сотрудничества с Курганской областью.