Mətbuat şərhi 11 may 2026
Krasnoyarsk diyarına işgüzar səfəri çərçivəsində Azərbaycan Respublikasının Rusiya Federasiyasındakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Rəhman Mustafayev bir sıra rəsmi görüşlər keçirib
May ayının 10-14 tarixlərində Krasnoyarsk diyarına işgüzar səfəri çərçivəsində Azərbaycan Respublikasının Rusiya Federasiyasındakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Rəhman Mustafayev bir sıra rəsmi görüşlər keçirib. Səfir, Krasnoyarsk diyarı qubernatorunun birinci müavini və qubernator administrasiyasının rəhbəri Sergey Ponomarenko, Krasnoyarsk şəhərinin meri Sergey Vereşşagin, Krasnoyarsk Şəhər Deputatlar Şurasının sədri Nataliya Firyulina ilə görüşüb. Eyni zamanda, “Rusiya” Milli Mərkəzinin filialında Mərkəzi Sibir Ticarət və Sənaye Palatası İttifaqının prezidenti Rafael Şaqeyev və Krasnoyarsk diyarının biznes icmasının nümayəndələri ilə də görüş keçirilib.
Görüşlərdə Azərbaycanın Yekaterinburqdakı Baş konsulunun vəzifələrini icra edən Şöhrət Mustafayev iştirak edib.

В рамках рабочей поездки в Красноярский край Чрезвычайный и Полномочный Посол Азербайджанской Республики в Российской Федерации Рахман Мустафаев провёл ряд официальных встреч
В период с 10 по 14 мая в рамках рабочей поездки в Красноярский край Чрезвычайный и Полномочный Посол Азербайджанской Республики в Российской Федерации Рахман Мустафаев провёл ряд официальных встреч.
Посол встретился с первым заместителем Губернатора Красноярского края — руководителем Администрации Губернатора Красноярского края Сергеем Пономаренко, мэром города Красноярска Сергеем Верещагиным, а также председателем Красноярского городского Совета депутатов Наталией Фирюлиной.
Кроме того, в филиале Национального центра «Россия» состоялась встреча с президентом Союза «Центрально-Сибирская торгово-промышленная палата» Рафаэлем Шагеевым и представителями бизнес-сообщества Красноярского края.
Во встречах также принял участие исполняющий обязанности Генерального консула Азербайджанской Республики в Екатеринбурге Шохрат Мустафаев.