Rusiyanın Ural, Sibir və Uzaq Şərq vilayətlərində yaşayan həmvətənlərimizin və digər xarici ölkə vətəndaşlarının nəzərinə!
Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin ümumi sistemi vasitəsilə Azərbaycan Respublikasının Yekaterinburqdakı Baş Konsulluğunda “Elektron növbə portalı” istifadəyə verilib. Bu portal vasitəsilə konsulluq xidmətləri ilə bağlı əvvəlcədən sıra nömrəsini alaraq gözləmədən Baş Konsulluğa müraciət etmək imkanınız olacaq. Çox sadə qaydalarla hazırlanmış və aşağıda qeyd olunan portala daxil olaraq istədiyiniz tarix və saat üçün e-növbə əldə edə bilərsiniz.

пресс-релиз 23 ноября 2023
Ко вниманию наших соотечественников и других иностранных граждан, проживающих в Уральской, Сибирской и Дальневосточной областях России!
Ко вниманию наших соотечественников и других иностранных граждан, проживающих в Уральской, Сибирской и Дальневосточной
областях России! Через общую систему Министерства иностранных дел Азербайджанской Республики в Генеральном консульстве Азербайджанской Республики в городе Екатеринбурге запущен “портал электронной очереди”. Через данный портал у Вас появится возможность без ожидания обратиться в Генеральное консульство, предварительно получив порядковый номер, связанный с консульскими услугами. Вы можете получить электронную очередь на нужную дату и время, войдя на упомянутый ниже портал, созданный по очень простым правилам.