VƏTƏNDƏŞLARIN NƏZƏRİNƏ!
26 İYUN - AZƏRBAYCAN RESPUBLİKASI SİLAHLI QÜVVƏLƏRİ GÜNÜ və 28-29 İYUN - QURBAN BAYRAMI ilə əlaqədar olaraq Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin müvafiq qərarına əsasən, İş və istirahət günlərinin ardıcıllığının təmin edilməsi məqsədilə 27 və 30 iyun 2023-cü il iş günləri müvafiq olaraq 24 və 25 iyun istirahət günləri ilə əvəz olunub.
Beləliklə, 24 iyun (şənbə) və 25 iyun (bazar) iş günləri, 26, 27, 28, 29 və 30 iyun qeyri – iş günləri olaraq müəyyən olunmuşdur. Bununla əlaqədər olaraq Baş konsulluq 27-30 iyun tarixlərində bağlı olacaqdır.

Согласно соответствующему постановлению Кабинета Министров Азербайджанской Республики в связи с 26 ИЮНЯ - ДНЕМ ВООРУЖЕННЫХ СИЛ АЗЕРБАЙДЖАНСКОЙ РЕСПУБЛИКИ и 28-29 ИЮНЯ - ПРАЗДНИКОМ ГУРБАН-БАЙРАМ, в целях обеспечения последовательности рабочих и выходных дней рабочие дни 27 и 30 июня 2023 года перенесены на выходные дни 24 и 25 июня соответственно.
Так, 24 июня (суббота) и 25 июня (воскресенье) являются рабочими днями, а 26, 27, 28, 29 и 30 июня – нерабочими днями. В связи с этим Генеральное консульство будет закрыто с 27 по 30 июня.