8 NOYABR - QƏLƏBƏ GÜNÜ və 9 NOYABR - DÖVLƏT BAYRAĞI GÜNÜ ilə əlaqədar olaraq Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin müvafiq qərarına əsasən, iş və istirahət günlərinin ardıcıllığını təmin etmək məqsədilə 10 noyabr iş günü ilə 4 noyabr istirahət gününün yerləri dəyişdirilib.
Beləliklə, noyabr ayında ardıcıl olaraq 5 gün – 8, 9, 10, 11 və 12 noyabr tarixləri qeyri-iş günü olacaq. Noyabrın 4-ü - şənbə günü isə rəsmi iş günüdür. Bununla əlaqədər olaraq Baş konsulluq noyabrın 8-dən 12-dək bağlı olacaqdır.

Согласно соответствующему постановлению Кабинета Министров Азербайджанской Республики в связи с 8 НОЯБРЯ - ДНЁМ ПОБЕДЫ И 9 НОЯБРЯ - ДНЁМ ГОСУДАРСТВЕННОГО ФЛАГА с целью обеспечения последовательности рабочих и нерабочих дней 10 ноября, попадающее на рабочий день, будет нерабочим, а выходной 4 ноября - рабочим днём.
Таким образом, в ноябре нерабочими будут 5 дней подряд – 8, 9, 10, 11 и 12 ноября. А 4 ноября - суббота - официальный рабочий день. В связи с этим Генеральное консульство будет закрыто с 8 по 12 ноября.