“Yekaterinburq” Kitabxana Mərkəzində azərbaycanlı şagird və tələbələr üçün "Azərbaycanfilm" kinostudiyasının istehsalı olan "Sehirli Xalat" filmi nümayiş olunub
27 noyabrda Baş Konsulluğun təşkilatçılığı ilə bu ilin 10 may tarixində “Heydər Əliyev İli” çərçivəsində açılışı həyata keçirilən “Azərbaycan guşəsi"nin mövcud olduğu “Yekaterinburq” Kitabxana Mərkəzində “Oazis” Azərbaycan Dili Tədris Mərkəzinin şagirdlərinə, habelə bu şəhərdə təhsil alan bir qrup tələbəyə "Azərbaycanfilm" kinostudiyasının istehsalı olan "Sehirli Xalat" filmi (Azərbaycan dilində) nümayiş etdirilib. Filmin nümayişindən əvvəl tələbə və şagirdlər qarşısında onları maraqlandıran mövzular ətrafında çıxışlar olub və daha sonra filmin gedişatında şagirdlərə hazır qidalar verilib. Film bitdikdən sonra yüksək təəssüratlarla məkandan ayrılan tələbələr, şagirdlər və tədris müəssisəsinin müəllimləri onlara göstərilən diqqət və qayğıya görə Azərbaycan dövlətinə öz minnatdarlıqlarını bildiriblər.

В библиотечном центре «Екатеринбург» был продемонстрирован фильм «Волшебный халат» производства киностудии «Азербайджанфильм» для азербайджанских школьников и студентов
27 ноября в библиотечном центре «Екатеринбург», где находится «уголок Азербайджана», организованный Генеральным консульством, открытие которого состоялось 10 мая этого года в рамках «Года Гейдара Алиева», учащимся Центра изучения азербайджанского языка «Оазис», а также группе студентов, обучающихся в этом городе, был показан фильм «Волшебный халат» (на азербайджанском языке) производства киностудии «Азербайджанфильм». До начала фильма перед школьниками и студентами проводились выступления на интересующие их темы, а затем в ходе фильма учащимся и студентам подавали угощения. Покинувшие это место под впечатлением от фильма студенты, учащиеся и преподаватели учебного заведения выразили свою благодарность азербайджанскому государству за оказанное им внимание и заботу.