31 DEKABR - YENI İL VƏ DÜNYA AZƏRBAYCANLILARININ HƏMRƏYLIYI GÜNÜ ilə əlaqədar olaraq Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin müvafiq qərarına əsasən, iş və istirahət günlərinin ardıcıllığını təmin etmək məqsədilə 5 yanvar iş günü ilə 7 yanvar istirahət gününün və 4 yanvar iş günü ilə 30 dekabr istirahət gününün yerləri dəyişdirilib.
Beləliklə, dekabr və yanvar aylarında ardıcıl olaraq 7 gün – 31 dekabr, 1, 2, 3, 4, 5 və 6 yanvar tarixləri qeyri-iş günləri olacaq. 7 yanvar - bazar günü isə rəsmi iş günüdür. Bununla əlaqədar Baş Konsulluq dekabırın 31-dən yanvarın 6-dək bağlı olacaqdır.

Согласно соответствующему постановлению Кабинета Министров Азербайджанской Республики в связи с 31 ДЕКАБРЯ - НОВЫМ ГОДОМ И ДНЁМ СОЛИДАРНОСТИ АЗЕРБАЙДЖАНЦЕВ МИРА с целью обеспечения последовательности рабочих и нерабочих дней были поменяны местами рабочий день 5 января с выходным днем 7 января и рабочий день 4 января с выходным днем 30 декабря.
Таким образом, в декабре и январе нерабочими будут 7 дней подряд – 31 декабря, 1, 2, 3, 4, 5 и 6 января. А 7 января, воскресенье, - официальный рабочий день. В связи с этим Генеральное консульство будет закрыто с 31 декабря по 6 января.