Baş Konsulluq Novosibirsk şəhərində 2024-cü ilin 3-cü səyyar konsulluq xidmətini keçirdi
22.05.2024 –Novosibirsk şəhərində Azərbaycan Respublikasının Yekaterinburqdakı baş konsulu vəzifələrini icra edən Şöhrət Mustafayev tərəfindən Azərbaycan Respublikası vətəndaşları üçün səyyar konsul qəbulu keçirilib.
Qəbulda Baş Konsulluğun əməkdaşları Novosibirsk və Kemerovo vilayətlərindən, habelə Altay diyarından müraciət edən 100-dən çox vətəndaşı qəbul edib, vətəndaşları maraqlandıran suallar cavablandırılıb, çoxsaylı pasport və digər konsulluq əməliyyatları ilə bağlı müraciətləri yerində qəbul edilib.

Генеральное консульство провело 3-ю мобильную консульскую службу 2024 года в г. Новосибирске
22.05.2024 - В Новосибирске прошел выездной консульский прием для граждан Азербайджанской Республики под руководством и.о. Генерального консула Азербайджанской Республики в Екатеринбурге Шохратом Мустафаевым.
На приеме сотрудники Генерального консульства Азербайджанской республики в городе Екатеринбург провели более 100 консультации жителям Новосибирской, Кемеровской областей и Алтайского края в области консульства и права, ответили на интересующие вопросы, произвели прием и выдачу документов, проинформировали об оказываемых услугах.