31 DEKABR - YENI İL VƏ DÜNYA AZƏRBAYCANLILARININ HƏMRƏYLİYİ GÜNÜ ilə əlaqədar olaraq Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin müvafiq qərarına əsasən, iş və istirahət günlərinin ardıcıllığını təmin etmək məqsədilə 30 dekabr iş günü ilə 28 dekabr istirahət gününün və 3 yanvar iş günü ilə 29 dekabr istirahət gününün yerləri dəyişdirilib.
Beləliklə, dekabr və yanvar aylarında ardıcıl olaraq 7 gün – 30, 31 dekabr, 1, 2, 3, 4 və 5 yanvar tarixləri qeyri-iş günləri olacaq. Bununla əlaqədar Baş Konsulluq dekabrın 30-dan yanvarın 6-dək bağlı olacaqdır.

Согласно соответствующему постановлению Кабинета Министров Азербайджанской Республики в связи с 31 ДЕКАБРЯ - НОВЫМ ГОДОМ И ДНЁМ СОЛИДАРНОСТИ АЗЕРБАЙДЖАНЦЕВ МИРА с целью обеспечения последовательности рабочих и нерабочих дней были поменяны местами рабочий день 30 декабря с выходным днем 28 декабря и рабочий день 3 января с выходным днем 29 декабря.
Таким образом, в декабре и январе нерабочими будут 7 дней подряд – 30 декабря, 1, 2, 3, 4 и 5 января. В связи с этим Генеральное консульство будет закрыто с 30 декабря по 5 января.